Pochod na dětský den.

Program

Vydejte se s námi na pochod z Božího Daru k sousedům do Oberwiesenthalu, na opožděnou oslavu Dne dětí. Pokud děti nemáte, nebo jsou už ve věku, kdy je nebaví s rodiči cokoliv slavit, nevadí. Program výletního dne určitě osloví i Vás!

Kdy? V sobotu 11.září, od 10:30 hodin

Kde začínáme?Restaurantu Hranice, v krásné moderní novostavbě, horské chatě přímo ve stejnojmenném areálu Hranice. Restaurant zaujme nejen svým vzhledem a moderním vybavením, ale především krásným, panoramatickým výhledem díky proskleným stěnám. A je zde také parkoviště! Přímo před restaurací a je pro všechny zájemce o parkování zdarma! V restauraci vám předáme účastnické odznaky a poukázky na lahodné české koláče, či typické německé „fišbrétšen“, houstičky s kyselou rybkou, které vás občerství na konci výletní trasy, na náměstí v Oberwiesenthale. Ale v cíli ještě nejsme……..Zpět na start, na Boží Dar k Restaurantu Hranice.

A co dál? Pro malé i velké návštěvníky a účastníky připravíme ochutnávku domácího perníku, děti pobaví klauni Pipi & Pepe a předají jim barevný větrník jako dárek, ať se v podzimním větru pěkně a vesele roztočí. Na trasu se každý vydá dle své nálady a chuti, nebudeme startovat hromadně. Na trase se pravděpodobně zdržíte, protože si určitě nenecháte ujít lučištníky a jejich terče, luky a šípy. A tře právě zde to bude ta pravá „trefa do černého“.  O žízeň se postaráme občerstvovacím stánkem na hraničním přechodu.

A pak už u sousedů v Sasku? Trasa vede po staré poštovní cestě, která je nenáročná, zvládnou ji malé děti, kllidně i v kočárku i senioři. Krušnohorská podzimní příroda a krásné výhledy na českou i německou stranu hranice stojí za to!

Cíl na oberwiesenthalském náměstí? Zhruba po 4 – 5  kilometrech jste na náměstí v sousedním vysokohorském městečku a děti se mohou těšit. Od 12 hodin budou připraveny atrakce, které je jistě pobaví a také konečně ty slibované lahůdky za poukázky. V rámci programu také zatančí dětský folklórní soubor FS Krušnohor a zahraje saská kapela Sachsenband.

A jak domů? Kdo bude v kondici a bude mít chuť a náladu, může se vrátit pěkně po svých. Kdo raději autobusem, není problém. Náš výletní autobus bude jezdit na trase Oberwiesenthal/ kostel Martina Luthera – Boží Dar / autobusová zastávka. Poznamenejte si jednoduchý jízdní řád, odjezdy mezi 15:00 a 16:30. Dle zkušeností z našich minulých akcí, autobusy odvezou i pejsky, i kočárky.

A důležité! Celý program je pro všechny díky finanční podpoře EU úplně zdarma.

A ještě důležitější? Budeme se těšit, že po té dlouhé koronavirové odmlce prožijeme zase společně se saskými kamarády prima aktivní den a konečně oslavíme Den dětí.

 

Leták ke stažení (JPEG 378 kB)

Projekt Na Dětský den do Oberwiesenthalu je spolufinancován z EU, z Evropského fondu pro regionální rozvoj.